Вітаю на блозі! Сподіваюсь, що відвідини виявляться для Вас корисними

Вітаю на блозі! Сподіваюсь, що відвідини виявляться для Вас кориснимиСмайлик и ноутбук смайлики картинки

четвер, 27 липня 2017 р.

Дивацтва людського мозку

Людський мозок — чудовий орган, не тільки визначає нашу особистість, але і дозволяє нам нормально функціонувати кожен день. Це неймовірно складний механізм, і деякі принципи його функціонування незрозумілі вченим досі.


Як і належить будь-якому складному механізму, періодично він допускає помилки. Великі можуть призвести до жахливих наслідків, дрібні ж трапляються щодня і ми навіть не встигаємо до них звикнути. Але якщо задуматися, вони досить дивні.

Розпізнавання облич там, де їх немає

Частина мозку, відповідальна за наші соціальні навички, схильна перестаратися. У зв'язку з цим, ми бачимо обличчя не тільки інших людей, але і абсолютно де завгодно — в хмарах, на овочах і фруктах, деревах і шпалерах.Проблеми з транспортомЗнаходження в транспорті часто вганяє мозок в ступор — ми ж сидимо на місці, але при цьому швидко їдемо! Коли ми ходимо або бігаємо, мозок розпізнає це як рух, а транспорт — не завжди. Через це можуть виникнути проблеми з керуванням машиною, так і класичне заколисування на задньому сидінні.Відключення моторикиУві сні мозок відключає моторику, щоб ми могли спокійно відпочити, а при пробудженні включає її назад. Коли він не справляється з будь-яким з цих завдань, починаються проблеми — в першому випадку людина активно ворушиться або навіть ходить у сні, у другому — отримує ефект «сонного паралічу», одного з найбільш неприємних станів свідомості.Віра у справедливий світВона властива багатьом людям, на її основі формувався той же закон карми або багато уявлення про потойбічний світ. Звучить досить просто, але насправді загострена форма такого мислення може призвести до нелогічних і некрасивих висновків. Наприклад, жертви зґвалтувань або вбивств будуть звинувачуватися в тому, що вони гуляли або жили в неправильних місцях або неналежно одягалися. Будь-які злочини ж можна проігнорувати, оскільки лиходія так чи інакше наздожене «кара згори».Підпорядкування наказамЩе одна соціально-психологічна проблема нашого мозку пов'язана з підпорядкуванням наказам людей, які здаються нам авторитетами. Це було підтверджено серією експериментів, вперше проведених психологом Стенлі Мілгремом в 1963 році. Навіть коли йдеться про заподіяння сильного болю людині,яка нічим це не заслужила, людям вкрай важко суперечити наказам вищестоящої особи.

«Ефект Даннінга-Крюгера»Так зветься проблема, при якій люди, що мають низький рівень кваліфікації не можуть це усвідомити через низький рівень, здійснюють одні і ті ж помилки і вважають себе компетентними. І навпаки, люди з високим рівнем кваліфікації схильні свій рівень занижувати і піддавати сумнівам свій досвід. Таким чином, чим більше ми знаємо, тим менш упевнені в собі.Редагування пам'ятіВажко собі це уявити, але більшість наших спогадів є помилковими або наповнені величезною кількістю помилкових деталей. Мозок схильний змінювати пам'ять, щоб ми краще себе почували, і не тільки стирає спогади, але і редагує неприємні моменти.Помилковий смакНам здається, що смак їжі визначається виключно язиком, але насправді він багато в чому народжується саме в мозку — на основі складеної воєдино інформації, що надходить від очей, носа і язика. Якщо надіти на очі людини пов'язку і заткнути йому ніс, вона, у більшості, часто не зможе визначити на смак різницю між яблуком і картоплею.Насолода гнівомНас з дитинства вчать, що злитися — погано, але мозок часто шепоче зовсім протилежне. Злість розганяє по крові адреналін і змушує нас почувати себе краще, і чим частіше ми її відчуваємо, тим легше їй знову піддатися.Заохочення переїданняІноді після щільного обіду мозок немов говорить нам «звичайно, в шлунку є ще місце для десерту!», хоча шлунок був би радий відчайдушно протестувати. На жаль, тут головний мозок — якщо йому здається, що їжа виглядає досить апетитно, він пригнічує сигнали від травної системи і підштовхує нас з'їсти ще шматочок.

Немає коментарів:

Дописати коментар