Школа має дати творчу свободу вчителю
Як допомогти вчителю початкових класів розпочати новий навчальний рік за оновленими програмами обговорили учасники Всеукраїнського інструктивно-методичного семінару «Початкова освіта на сучасному етапі», що відбувся у Міністерстві освіти і науки України.
Зокрема, заступник міністра Павло Хобзей підкреслив важливе значення оновлених програм початкових класів для старту якісних змін у школі та побудови нової української школи.
«Кардинально змінені цілі, які ми ставимо в навчанні наших дітей. Перша – дати творчу свободу вчителю. Друга та головна – у кожній дитині потрібно бачити особистість», - підкреслив Павло Хобзей.
В Міністерстві також наголосили на ключовій ролі методистів для мотивації вчителів на творчу та плідну роботу з дітьми.
«Від вас залежить 50% успіху. Наше спільне завдання допомогти вчителю, а отже озброїти його методичними матеріалами», - зазначив Хобзей. Він також висловив переконання, що до цієї роботи необхідно долучити завучів кожної початкової школи.
Заступник міністра нагадав, що програми розвантажені з 13 предметів початкової школи. У програмах знято фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми, вчителі визначатимуть їх самостійно, а також дублювання змісту у навчальних предметах «Основи здоровʼя», «Я у світі», «Природознавство». Ключовими змінами також є те, що процес навчання приведено у відповідність до вікових можливостей молодших школярів, а термінологію програм уніфіковано.
Як відомо, оновлені навчальні програми початкової школи вже оприлюднені у мережі.
Немає коментарів:
Дописати коментар